Ako zlepšiť svoju pružnosť a pohyblivosť: cvičenia a návody

Dnes sa budeme baviť o téme, ktorá je pre mnohých z nás veľmi dôležitá – pružnosť a pohyblivosť. Pokiaľ patríte medzi tých, ktorí sa cítia ako pohyblivý betón, nezúfajte! V tomto článku vám ukážeme, ako môžete zlepšiť svoju pružnosť a pohyblivosť.

Začnime tým, že vysvetlíme, prečo je pružnosť a pohyblivosť dôležitá. Okrem toho, že vám umožní robiť rôzne cviky a športové aktivity s väčšou ľahkosťou, môže zlepšenie pružnosti taktiež znížiť riziko zranenia a bolesti svalov a kĺbov.

Takže ako na to? Začnite s jednoduchými cvikmi na pretiahnutie. Napríklad môžete skúsiť pretiahnuť si hamstringy (zadnú stranu stehien) tak, že si ľahnete na chrbát, ohnete jednu nohu v kolene a druhú nohu narovnáte. Potom zdvihnite narovnanú nohu čo najvyššie nahor a držte ju v tejto pozícii niekoľko sekúnd, než ju pomaly spustíte dole. Opakujte toto cvičenie s každou nohou aspoň trikrát.

Ďalšou účinnou technikou na zlepšenie pružnosti je joga. Jógové cviky vám pomôžu zlepšiť vašu pohyblivosť a zároveň posilniť vaše svaly. Ak ste začiatočník, nájdite si na internete nejaký jednoduchý jogový program alebo navštívte kurz jogy v miestnom štúdiu.

Pokiaľ máte k dispozícii rohožku alebo loptu na pretiahnutie, môžete tiež skúsiť rôzne techniky na masáž svalov. Napríklad si môžete položiť rohožku pod vaše bedrá a pomaly sa vrtieť sem a tam, aby ste uvoľnili napätie v svalstve.

A nezabudnite, že najlepší spôsob, ako zlepšiť svoju pružnosť a pohyblivosť, je pravidelný tréning. Pokiaľ budete pravidelne cvičiť a starať sa o svoje telo, určite si čoskoro všimnete zlepšenie.

V našej ponuke nájdete rôzne druhy doplnkov stravy a ďalšie produkty pre zníženie hmotnosti podporu zdravia, lepší spánok a aj lepšiu pleť zdravé kĺby .

Skúste ich a uvidíte, ako vám pomôžu dosiahnuť vaše ciele. Všetko nájdete zdena   www.fitmiracles.cz a vyberte si ten najvhodnejší produkt pre vás. 

Pre slovenských zákazníkov prevádzkujeme web www.napojena-chudnutie.eu 

Ďalej pre vás prevádzkujeme: 

alebo sa pridajte do našej skupiny na Facebooku kde nájdete aj reálne príbehy našich zákazníkov a hlavne ich výsledky tu