Nedokážete si predstaviť deň bez dobrej šálky kávy?

Nedokážete si predstaviť deň bez dobrej šálky kávy? Europa Joe pečená káva  

Vidina jej lahodnej vône a chuti vás vytiahne z postele. Šálka kávy vás nakopne poobede a šálka kávy s priateľmi padne vhod aj na odreagovanie sa po náročnom dni. Čo ale poviete na kávu, ktorá v sebe skrýva všetky vyššie spomínané benefity plus pomôže vám schudnúť? 

Káva na chudnutie

unnamedPokiaľ si každý deň doprajete kávu s cukrom a mliekom či šľahačkou  o nápoji, ktorý vám pomôže zhodiť nadbytočné kilá nemôže byť ani reči. Ak ale siahnete po pečenej káve   EuropaJoe hovoríme už o nápoji, ktorý vám s chudnutím pomôže. A nie len s ním

Pečená káva   Europa Joe

 

 

Kávu si dá každý hlavne preto, že obsahuje kofeín, ktorý má na organizmus povzbudzujúce účinky. V káve  Europa Joe nájdete kofeín tiež, ale nie hocijaký.

Kofeín Anhydrous (bezvodý kofeín)

  • kofeín a bezvodý kofeín majú rovnaké chemické zloženie, rozdiel je len v ich forme. Bezvodý kofeín sa získava dehydratáciou rastlín a zŕn, ktoré obsahujú kofeín. Ďalšími chemickými procesmi sa získava kofeín, ktorý poznáme pod názvom kofeín anhydrous (bezvodý). A keďže je tento kofeín koncentrovanejší tak je aj účinnejší.

Kofeín a chudnutie

Kofeín ovplyvňuje hlavne neurotransmitéri (prenášače nervových vzruchov). Tieto látky prenášajú informácie z mozgu do organizmu a opačne. Na základe týchto informácií sa cítime ospalo alebo sa prebúdzame, cítime hlad alebo sýtosť a pod. Kofeín vplýva na viacero neurotransmitérov a jeho účinok sa prejavuje:

  • znižuje chuť do jedla – vysiela mozgu signály, že nie sme až tak veľmi hladní
  • zvyšuje lipolízu(štiepanie tukových buniek) - tukové bunky sa začnú štiepiť a premieňať na energiu
  • zvyšuje metabolizmus – prijatá energia sa v organizme nepremení na tuky ale zostáva ako energia, ktorá sa môže uvoľniť vo forme tepla. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo nás káva preberie a dodá nám energiu.

V káve  EuropaJoe nájdete koncentrovaný kofeín, ktorý je oproti bežnému kofeínu oveľa účinnejší.  Bezvodýkofeín ale nie je jediná látka, ktorú táto špeciálna káva obsahuje

  • L–Tyrozín –aminokyselina, ktorá znižuje chuť do jedla, podporuje tvorbu dopamínu a nonadrenalínu čím zlepšuje náladu a predchádza depresiám a pocitom úzkosti a priaznivo vplýva na hypofýzu, nadobličky a štítnu žľazu.
  • Chroniumpicolinate – táto zložka udržuje optimálnu hladinu cukru v krvi, znižuje hladinu cholesterolu a potláča chuť na sladké.

 

 

 

Dôkladne vybrané zložky   robia z tejto kávy výborného pomocníka v boji s nadbytočnými kilami. Nemusíte sa vzdávať šálky svojho obľúbeného nápoja a zároveň môžete urobiť niečo pre svoje zdravie a lepšiu figúru.