Ako správne cvičiť doma: najlepšie tréningové tipy pre domáce cvičenie

V dnešnej dobe mnoho ľudí nemá čas alebo prostriedky navštevovať posilňovňu, ale stále chcú zostať fit a zdravie. Preto je cvičenie doma stále populárnejšie.

Pokiaľ aj vy patríte medzi tých, ktorí by radi zlepšili svoje zdravie a kondíciu v pohodlí svojho domova, máme pre vás niekoľko užitočných tipov.

 1. Plánujte si cvičenie do svojho harmonogramu . Vytvorte si plán, kedy a ako budete cvičiť, aby ste sa vyhli nečakaným prekážkam a mali jasno v tom, čo od svojho cvičenia očakávate.
 2. Vyberte si správny priestor na cvičenie. Zvoľte si priestranné miesto s dostatočným osvetlením a dobrou ventiláciou. Dôležité je tiež zaistiť si priestor, kde budete mať dostatok miesta na cvičenie.
 3. Nie je nutné mať doma drahé posilňovacie stroje. Stačí niekoľko základných pomôcok, ako sú napríklad činky, kruhy, expandéry alebo posilňovacie gumičky. Tieto pomôcky sú cenovo dostupné a môžu vám poskytnúť efektívne cvičenie.
 4. Nájdite si cvičebný program, ktorý vám vyhovuje . Existuje mnoho rôznych cvičebných programov, ktoré sa zameriavajú na rôzne časti tela a rôzne fitness ciele. Nájdite si ten, ktorý vám bude najviac vyhovovať a budete sa ho držať.
 5. Začnite pomaly a postupne zvyšujte intenzitu cvičenia. Nie je nutné hneď začínať s ťažkými cvikmi alebo dlhými sériami. Začnite pomaly a postupne zvyšujte náročnosť cvičenia a množstvo opakovaní.
 6. Nenechajte sa zviklat pohodlnosťou domova. Cvičenie doma môže byť pohodlné, ale zároveň môže byť ľahké sa nechať uniesť pohodlím a nevyvíjať dostatočné úsilie. Buďte si vedomí, že na dosiahnutie dobrých výsledkov je potrebná tvrdá práca.
 7. Zapojte do cvičenia aj svojich blízkych. Cvičenie s rodinou alebo priateľmi môže byť zábavné a motivujúce. Navyše môžete využiť vzájomnú podporu a motiváciu na dosiahnutie lepších výsledkov . Tento článok vám poskytne najlepšie tipy pre cvičenie doma a dosiahnutie vašich fitness cieľov.
 8. Plánujte si svoje tréningy – aby ste mali dostatok motivácie a udržali si pravidelnosť, plánujte si svoje tréningy dopredu a vytvorte si rozvrh cvičenia.
 9. Začnite pomaly – ak ste začiatočník, začnite s jednoduchými cvikmi a postupne zvyšujte náročnosť.
 10. Využite vlastnú váhu - nie všetky cvičenia vyžadujú vybavenie. Môžete použiť vlastnú váhu tela pre cviky ako sú kľučky, drepy alebo plank.
 11. Investujte do vybavenia - pokiaľ chcete zlepšiť svoj tréning, môžete investovať do vybavenia ako sú kettlebells, expandéry, činky alebo cvičebné kolo.
 12. Vyberte si správne cviky pre vaše ciele – rôzne cviky cielia na rôzne partie svalov. Vyberte si tie správne cviky pre vaše ciele, napríklad na spevnenie brucha, zlepšenie kondície alebo na budovanie svalov.
 13. Dajte si pozor na techniku ​​- správna technika je kľúčová na dosiahnutie výsledkov a predchádzanie zraneniu.
 14. Kombinujte kardio a silový tréning - na zlepšenie celkovej kondície a svalovej hmoty je ideálna kombinácia kardio a silového tréningu.
 15. Nezabúdajte na naťahovanie - naťahovanie je dôležité pre uvoľnenie svalov a prevenciu zranení.
 16. Udržujte sa hydratovaní - pite dostatok vody počas tréningu a po ňom.
 17. Dbajte na dostatok odpočinku – po každom tréningu si dajte dostatok času na regeneráciu svalov.

A nezabudnite, na webe www.fitmiracles.sk   nájdete širokú škálu produktov pre domáce cvičenie, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vaše fitness ciele.

Vyberáme:

V našej ponuke nájdete rôzne druhy doplnkov stravy a ďalšie produkty na zníženie hmotnosti podporu zdravia, lepší spánok a aj lepšiu pleť. Skúste ich a uvidíte, ako vám pomôžu dosiahnuť vaše ciele. Všetko nájdete zdena   www.fitmiracles.cz a vyberte si ten najvhodnejší produkt pre vás. 

Pre slovenských zákazníkov prevádzkujeme web www.napojena-chudnutie.eu 

Ďalej pre vás prevádzkujeme: 

Facebook

Twither

Instagram 

alebo sa pridajte do našej skupiny na Facebooku kde nájdete aj reálne príbehy našich zákazníkov a hlavne ich výsledky tu