HORČÍK - DÔLEŽITÝ MINERÁL PRE ZDRAVIE TELA A MYSLE

Magnesium je dôležitý minerál, ktorý zohráva kľúčovú úlohu v mnohých fyziologických funkciách v našom tele. 

Niektoré štúdie dokonca naznačujú, že väčšina populácie v západných krajinách má nedostatok horčíka. Preto je dôležité vedieť, kedy je vhodné ho doplniť.

  1. Pri pracovnom strese: Stres má vplyv na vylučovanie horčíka z tela, takže pokiaľ trpíte silným pracovným stresom, mohlo by byť užitočné dopĺňať horčík.

  2. Nadmernými stresovými faktormi: Vysoký kortizol, ktorý je produkovaný pri nadmernom strese , má negatívny vplyv na naše telo a môže viesť k strate horčíka.

  3. Vysokým krvným tlakom: Horčík má upokojujúci účinok na srdce a cievy, čo môže pomôcť znížiť krvný tlak.

  4. Kŕčmi v dolných končatinách: Horčík má protikŕčový účinok, čo môže pomôcť pri kŕčoch v dolných končatinách.

  5. Migrénou, úzkosťou, podráždenosťou, depresiou: Horčík má upokojujúci účinok na nervový systém , čo môže pomôcť s týmito stavmi.

  6. Srdcovými chorobami: Horčík je kľúčový pre zdravie kardiovaskulárneho systému , takže ho môžu užívať ľudia s týmito chorobami.

  7. Nestabilná hladina cukru v krvi: Horčík má vplyv na metabolizmus cukru , takže môže pomôcť stabilizovať hladinu cukru v krvi.

  8. Nespavosťou: Horčík má upokojujúci účinok na nervový systém .

Horčík je esenciálny minerál, ktorý zohráva kľúčovú úlohu pri mnohých biologických procesoch v tele, ako je napríklad regulácia hladiny cukru v krvi, tvorba bielkovín a syntéza nukleových kyselín. Avšak mnoho ľudí nedostáva dostatočné množstvo horčíka z ich stravy, čo môže viesť k sérii zdravotných problémov

V súčasnej dobe žijeme v uponáhľanom svete plnom stresu a vyčerpania, čo môže mať negatívny vplyv na naše telo a myseľ. Niektorí z nás si neuvedomujú dôležitosť dostatočného príjmu živín, ktoré nám pomáhajú zvládať stres a zlepšovať zdravie. Jednou z týchto živín je horčík, ktorý hrá kľúčovú úlohu v našom tele.

Horčík je nevyhnutný pre správnu funkciu nášho tela a mysle. Jeho nedostatok môže viesť k mnohým problémom, ako je vysoký krvný tlak, kŕče v dolných končatinách, migréna, úzkosť, podráždenosť, depresia, srdcové choroby, nestabilná hladina cukru v krvi, nespavosť, problémy s obezitou, osteoporózu a cukrovku.

V prípade, že zažívate stres, máte vysoký kortizol alebo ste vystavení iným nadmerným stresovým faktorom, môže byť pre vás vhodné dopĺňať horčík. Odporúčaný denný príjem horčíka pre dospelého muža je cca 400 mg a pre dospelú ženu cca 300 mg.

Formou horčíka, ktorá je cenená pre svoju vysokú vstrebateľnosť a využiteľnosť v mozgu a bunkách tela, je magnézium threonate Dr. Mercola. Tento typ horčíka pomáha synaptickej plasticite, čo súvisí s učením, pamäťou a kognitívnymi funkciami. Navyše zvyšuje obsah horčíka v mozgu o cca 15%, kde sa iné formy horčíka zle dostanú. Magnesium threonate tiež zohráva úlohu pri znižovaní starnutia mozgu.

Treonát horečnatý

Dr. Mercola Magnesium Threonate je  vysoko účinná forma horčíka,  ktorá je cenená pre svoju vysokú vstrebateľnosť a využiteľnosť v mozgu a bunkách tela. Magnesium Threonate pomáha synaptickej plasticite (čo súvisí s učením, pamäťou a kognitívnymi funkciami), zvyšuje obsah horčíka v mozgu asi o 15%, kam sa iné formy horčíka ťažko dostanú. Tiež zohráva úlohu pri procese znižovania starnutia mozgu.