Viete aký je potrebný minerál proti stresu a úzkosti?

Horčík - nenahraditeľný minerál pre zdravý život

Horčík je jedným z najdôležitejších minerálov, ktoré naše telo potrebuje na správne fungovanie. Bolo preukázané, že väčšina populácie v západných krajinách trpí nedostatkom horčíka. Preto je dôležité vedieť, kedy je vhodné ho doplniť.

Horčík sa podieľa na mnohých dôležitých fyziologických funkciách, ako je napríklad správne fungovanie srdca, nervového systému, svalov a kostí. Má tiež významný vplyv na hladinu cukru v krvi, metabolizmus, úzkosť a stres.

Pri pracovnom strese: Práca sama o sebe je stresujúca a môže mať významný vplyv na naše zdravie. Stres má vplyv na vylučovanie horčíka z tela a môže tiež viesť k vysokému kortizolu. Tieto faktory spolu úzko súvisia a môžu viesť k zhoršeniu stavu tela. Preto, ak trpíte silným pracovným stresom, môže byť užitočné dopĺňať horčík.

Horčík má tiež významný vplyv na úzkosť a podráždenosť. Štúdie ukázali , že horčík môže pomôcť znížiť úzkosť a podráždenosť . To je dôležité nielen pre zlepšenie nášho duševného zdravia, ale aj pre udržanie fyzického zdravia.

V neposlednom rade, horčík má významný vplyv na spánok . Ak máte problémy so spánkom, môže byť pre vás užitočné dopĺňať horčík. Horčík pomáha udržovať správnu hladinu hormónov, ktoré ovplyvňujú naše spánkové cykly.

Treonát horečnatý

Dr. Mercola Magnesium Threonate je  vysoko účinná forma horčíka,  ktorá je cenená pre svoju vysokú vstrebateľnosť a využiteľnosť v mozgu a bunkách tela. Magnesium Threonate pomáha synaptickej plasticite (čo súvisí s učením, pamäťou a kognitívnymi funkciami), zvyšuje obsah horčíka v mozgu asi o 15%, kam sa iné formy horčíka ťažko dostanú. Tiež zohráva úlohu pri procese znižovania starnutia mozgu.

V našej ponuke nájdete rôzne druhy doplnkov stravy a ďalšie produkty na zníženie hmotnosti podporu zdravia, lepší spánok a aj lepšiu pleť.

Skúste ich a uvidíte, ako vám pomôžu dosiahnuť vaše ciele. Všetko nájdete zdena   www.fitmiracles.cz a vyberte si ten najvhodnejší produkt pre vás. 

Pre slovenských zákazníkov prevádzkujeme web www.napojena-chudnutie.eu 

Ďalej pre vás prevádzkujeme: 

alebo sa pridajte do našej skupiny na Facebooku kde nájdete aj reálne príbehy našich zákazníkov a hlavne ich výsledky tu