10 najlepších potravín pre zdravé srdce a cievy

Zdravé srdce a cievy sú kľúčové pre celkové zdravie a dlhovekosť. Existuje mnoho potravín, ktoré môžu pomôcť udržať srdcové a cievne zdravie. Tu je zoznam desiatich najlepších potravín pre zdravé srdce a cievy:

 1. Losos obsahuje omega-3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú znižovať hladinu cholesterolu a zápal v tele. Dve porcie lososa týždenne môžu pomôcť znížiť riziko srdcových chorôb.
 2. Ovsené vločky sú plné rozpustných vláknin, ktoré znižujú hladinu cholesterolu v krvi. Navyše obsahujú aj horčík a draslík, ktoré pomáhajú udržiavať srdcový tep.
 3. Brokolica obsahuje antioxidanty, ktoré pomáhajú chrániť srdcové bunky pred poškodením. Obsahuje aj vlákninu, horčík a draslík, ktoré podporujú zdravie srdca.
 4. Jahody sú plné vitamínu C, antioxidantov a vlákniny, ktoré pomáhajú znižovať hladinu cholesterolu a zápal v tele.
 5. Špenát obsahuje horčík, draslík a vlákninu, ktoré podporujú zdravé srdcové funkcie. Navyše obsahuje aj kyselinu listovú, ktorá pomáha znižovať hladinu homocysteínu v krvi, čo je rizikový faktor pre srdcové choroby.
 6. Cesnak obsahuje látky, ktoré pomáhajú znižovať krvný tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Navyše má protizápalové vlastnosti, ktoré môžu pomôcť chrániť srdce a cievy.
 7. Avokádo obsahuje zdravé tuky, vlákninu a draslík, ktoré pomáhajú udržiavať zdravé srdcové funkcie. Navyše obsahuje antioxidanty, ktoré pomáhajú chrániť srdce pred poškodením.
 8. Mandle sú plné zdravých tukov, vlákniny a antioxidantov, ktoré pomáhajú znižovať hladinu cholesterolu a zápal v tele. Navyše obsahujú horčík a draslík, ktoré sú dôležité pre zdravé srdcové funkcie.
 9. Celozrnné produkty obsahujú vlákninu, vitamíny, minerály a ďalšie dôležité látky, ktoré pomáhajú znižovať riziko srdcových chorôb. Môžete zahrnúť do svojej stravy celozrnné pečivo, cestoviny, ryžu, ovsené vločky, quinu a ďalšie celozrnné produkty.
 10. Bobule ako čučoriedky, brusnice, maliny a jahody sú plné antioxidantov a vlákniny, ktoré pomáhajú znižovať zápaly v tele a podporujú zdravie srdca. Ovocie ako hrozno, pomaranče, grapefruity a jablčné dužiny sú tiež bohaté na antioxidanty a vitamíny, ktoré chránia srdce.
 11. Ryby sú skvelým zdrojom kvalitných bielkovín a omega-3 mastných kyselín, ktoré pomáhajú znižovať zápaly a podporujú zdravie srdca. Môžete zahrnúť do svojej stravy lososa, tuniaka, sardinky, makrelu a ďalšie ryby
 12. Orechy a semená sú bohaté na zdravé tuky, vlákninu, vitamíny a minerály. Konzumácia orechov a semien je spojená s nižším rizikom srdcových chorôb a znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Môžete zahrnúť do svojej stravy vlašské orechy, lieskové orechy, mandle, semená ľanové, semená tekvicové a ďalšie.
 13. Zelenina je bohatá na vlákninu, vitamíny a minerály, ktoré pomáhajú znižovať riziko srdcových chorôb. Zelenina ako špenát, brokolica, kel, repa, mrkva a cuketa sú skvelou voľbou pre zdravé srdce.
 14. Zelený čaj obsahuje antioxidanty a flavonoidy, ktoré pomáhajú chrániť srdce pred poškodením. Pravidelná konzumácia zeleného čaju je spojená s nižším rizikom srdcových chorôb a môže pomôcť znižovať hladinu cholesterolu v krvi.

Ochutnajte V tox tea 

alebo 

BIO SPIRULINA, TABLETY

Zahrnutím týchto potravín do svojej stravy môžete pomôcť zlepšiť zdravie svojho srdca a znížiť riziko srdcových chorôb. Nezabudnite tiež na pravidelnú fyzickú aktivitu a dostatok odpočinku. Ak hľadáte doplnky stravy, ktoré podporuj

V našej ponuke nájdete rôzne druhy doplnkov stravy a ďalšie produkty na zníženie hmotnosti podporu zdravia, lepší spánok a aj lepšiu pleť.

Skúste ich a uvidíte, ako vám pomôžu dosiahnuť vaše ciele. Všetko nájdete zdena   www.fitmiracles.cz a vyberte si ten najvhodnejší produkt pre vás. 

Pre slovenských zákazníkov prevádzkujeme web www.napojena-chudnutie.eu 

Ďalej pre vás prevádzkujeme: 

alebo sa pridajte do našej skupiny na Facebooku kde nájdete aj reálne príbehy našich zákazníkov a hlavne ich výsledky tu